رقص با ریتم ساحل

سال 1393 آهنگ جز - لاتین "دوند وان" که توسط دیگو تورس ساخته و اجرا شده بود را با همراهی ارکستر بادی آرس نوا و سرپرستی آرمین قیطاسی با ترانه فارسی اجرا کردیم که  این قطعه در آلبوم بی کلام  محمد شعبانی ، با نام "رقص با ریتم ساحل" به عنوان تنها قطعه با کلام آلبوم از وزارت ارشاد مجوز گرفت و منتشر شد.

"غروبی گرم روی شن های داغ ساحل دریای کارائیب، تماشای خورشید سوزان که با انفجاری از رنگ های اخرایی و طلایی و کهربایی در آب فرو می رود، لیوانی اسموتی تروپیکال تگری در دست و گوش سپردن به سازوآواز رقص کولی ها... این تصویری است که پیش چشمانت نقش می بندد وقتی به کوبش های بی امان محمد شعبانی بر پرکاشن گوش می سپاری در «رقص با ریتم ساحل». 
آمریکای لاتین و موزیکش از تهران دور هستند، اما وقتی آلبوم «رقص با ریتم ساحل» را گوش می دهی، اگر تنها آهنگ باکلام آن، «فصل عطر تو» با صدای محمد عمیقی و ترانه بهراد توکلی را نادیده بگیری، سخت می توانی باور کنی موزیسین هایی از ایران توانسته اند یک آلبوم لاتین جَز تمام عیار خلق کنند. 
«رقص با ریتم ساحل» 10 قطعه دارد که آهنگساز و تنظیم کننده آنها آرمین قیطاسی، حمزه یگانه، عادل روح نواز، مهرداد اسماعیلی، پیام اسلامی، محمد شعبانی و سعید شیخان هستند. رضا آذرنژاد، محمد شعبانی، آرمین قیطاسی، حسین شریفی، گروه موسیقی پایار، هومن نامداری، حمزه یگانه، عادل روح نواز، آرین قیطاسی، هادی کلانتر، میلاد عباسی، مهرداد اسماعیلی و سعید شیخان نیز با پرکاشن، فلوت، ساکسفون، اُبوا، هورن، ترومپت، ترومبون، گیتار باس، الکتریک و اسپنیش، پیانو و سیتار، در این آلبوم به نوازندگی پرداخته اند. 
«رقص با ریتم ساحل» آلبومی از موسیقی لاتین است که رگه هایی از سبک جَز هم در آن دیده می شود و چنان که در موسیقی لاتین مرسوم است، ریتم و سازهای کوبه ای در آن نقش اصلی را دارد. اسم آهنگ ها هم موسیقی ریتمیک لاتین را تداعی می کند: «رقص با ریتم کونگا و فلوت»، «یک نُت سامبا»، «خانه استیک»، «آتش» و ... ."

میکس و مستر این آلبوم توسط محمد فلاحی انجام شده ، به غیر از قطعه "فصل عطر تو" که توسط حمیدرضا آداب میکس شده است.
این آلبوم در سال 1394 توسط ایران گام منتشر شد.


آلبوم را میتوانید از وب سایت نواک گوش دهید و تهیه فرماید

http://navaak.com/album/56110ab6414678c25e1e865d

Copyright 2011-2015